Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10647458



*

nr 1064 7458


Kurt Jungstedt

(1894-1963), Sverige


Akvarell, Kurt Jungstedt (1894-1963), 'Blå Reboso', motivet: 15x8


Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 24 oktober 2016
kl 20:11:06



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Kurt Jungstedt

Kurt Jungstedt, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1894, död 1963 i Stockholm.

Läs mer om Kurt Jungstedt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kurt jungstedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr