Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 11674570



*

nr 1167 4570


Ille Karl-Gösta Kippel

(1948-2011), Sverige


Ille Karl-Gösta Kippel (1948-2011), Sweden. Erotic, signed. Subject: 39x28,


GRAPHITE DRAWING, Erotiskt motiv, signerad. Motivet: 39x28


Condition: Löst blad

Estimate:

800

Auction date:

Monday Mars 5 2018
at 18:13:39


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyertsteckning erotica erotiska motiv erotiskt motiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr