ART / Oil paintings / Oil painting 15593001
nr 1559 3001
OIL PAINTING
Anatoly Lyan, Ukraine. "Poppy field". Signerad och dated 2022 a tergo. Oil on panel. 35x25 cm, outer dimensions including frame: 44x34 cm.
Den ukrainska konstnären Anatoly Lyan har donerat ett verk till välgörenhet och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”Horizon of the Future” för att inskaffa hygienartiklar, läkemedel, mat och andra nödvändiga varor till föräldralösa barn och bevara och hålla vid liv ukrainsk konst under kriget,
Anatoly Lyan, Ukraina. "Poppy field". Signerad och daterad 2022 a tergo. Olja på pannå. 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 44x34 cm.
Den ukrainska konstnären Anatoly Lyan har donerat ett verk till välgörenhet och inlämnaren berättar att intäkterna från försäljningen går till välgörenhetsstiftelsen ”Horizon of the Future” för att inskaffa hygienartiklar, läkemedel, mat och andra nödvändiga varor till föräldralösa barn och bevara och hålla vid liv ukrainsk konst under kriget
Withdrawn
Monday August 28 2023
at 18:42:47