KONST / Litografier / Färglitografi 12213104
nr 1221 3104
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -67, numrerad 285/310. Motivet: 42x50 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 3 december 2018
kl 18:31:46
29/11 20:07:16
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén