KONST / Litografier / Färglitografi 15989224
nr 1598 9224
Carin Adler
(f. 1929), Sverige
Signerad, numrerad HC -88, daterad med dedikation, Vallmo. Färglitografi, bildmått: 33x74 cm, yttermått inklusive ram: 61x49 cm
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
måndag 19 februari 2024
kl 18:41:52