ART / Sculptures and works of art / Sculpture 6811425
*
nr 681 1425
SCULPTURE
ceramics, signerad Önne Öhnap, 1990, Tallin, Torso, height: 33,
keramik, signerad Önne Öhnap, 1990, Tallin, Torso, höjd: 33
Estimate:
100
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday February 14 2011
at 18:01:26
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/2 16:32:58
1
100 kr
13/2 20:12:48
2
150 kr
14/2 01:27:57
3
300 kr
14/2 16:49:41
4
300 kr
14/2 16:50:13
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: estland estonia keramik konsthantverk skulptur tallin torso
-
8206 PAPER-WEIGHT
brons/sten, putto. Length: 13 cm, height: 11 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8129 Figurkärl
3 pcs, South America, earthenware. Height: 10-15 c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52
-
8123 ICONS
8 pcs, Mogens Leander, Denmark, patinerad metall, ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48
-
8128 SCULPTURE
fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:17
-
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56
*
SCULPTURE
nr 681 1425
SCULPTURE
ceramics, signerad Önne Öhnap, 1990, Tallin, Torso, height: 33,
keramik, signerad Önne Öhnap, 1990, Tallin, Torso, höjd: 33
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday February 14 2011 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/2 16:32:58 | 1 | 100 kr |
| 13/2 20:12:48 | 2 | 150 kr |
| 14/2 01:27:57 | 3 | 300 kr |
| 14/2 16:49:41 | 4 | 300 kr |
| 14/2 16:50:13 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: estland estonia keramik konsthantverk skulptur tallin torso
-
8206 PAPER-WEIGHT
brons/sten, putto. Length: 13 cm, height: 11 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8129 Figurkärl
3 pcs, South America, earthenware. Height: 10-15 c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:52 -
8123 ICONS
8 pcs, Mogens Leander, Denmark, patinerad metall, ..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:22
-
8130 VESSEL
South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:48 -
8128 SCULPTURE
fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:17 -
8088 SCULPTURE
fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:56



