KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123097
nr 1612 3097
Sven Lundgren
(1919-1995), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 45x58 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Sven Lundgren, svensk målare född i Höganäs 1919, död 1995 i Helsingborg.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:58:33
15/4 18:38:38
Sven Lundgren
Läs mer om Sven Lundgren