KONST / Litografier / Färglitografier 13789129
nr 1378 9129
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografier, 2 st, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 199/300. Bladets mått: 47x39-48x39cm, oramade lösa blad
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 februari 2021
kl 20:04:24
11/2 21:49:12
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg