KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16327228
nr 1632 7228
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, Kvinna med cigarett. Olja på duk, 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 43x38 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:29:14
15/7 08:09:59
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm