GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 12861613

nr 1286 1613

BOWL

China, mid 19th century, Dekor med fladdermöss, sländor & fjärilar, diameter: 20, height: 8, 5 cm, wear.

Kina, 1800-talets mitt, Dekor med fladdermöss, sländor & fjärilar, diameter: 20, höjd: 8,5 cm

Condition: bruksslitage

4000

SEK 4400

Monday November 4 2019
at 20:21:55