KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13835109
nr 1383 5109
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Oljemålningar, ett par, Signerad, motif från Gotland. Olja på pannå, 13x21, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 mars 2021
kl 20:05:32
8/3 15:13:19
300 kr
8/3 19:47:46
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg