KONST / Litografier / Färglitografi 12757600

nr 1275 7600

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 233/360, skärgård. Motivet: 27x38 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 16 september 2019
kl 20:31:53

12/9 17:57:06 1      100 kr
15/9 20:44:07 2      Vinnande bud

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren