SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Raguskål 6721050
nr 672 1050
Raguskål
silver. stämplar. Petter Henning Gläser, Stockholm 1696. Oval form på tre kulfötter. Broskformade hänklar. , längd: 30, bredd: 17, höjd: 12. Mindre lagning
Utrop:
80.000 kr - 100.000 kr
Såld:
80.000 kr
måndag 6 december 2010
kl 19:10:00
5/12 23:22:53
6 dec
Silver
Läs mer om Silver