KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Sprattelgubbe 15205033

nr 1520 5033

Karl Nordström

(1855-1923), Sverige

Sprattelgubbe, Tusch och akvarell på Papp, ej signerat. Höjd: ca 30 cm

Kondition: proveniens konstnärens familj till 2023

Karl Nordström, svensk målare född på Tjörn 1855, död 1923.

Utrop:

500 kr

måndag 6 februari 2023
kl 19:12:31

Karl Nordström

Läs mer om Karl Nordström