Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9017051



*

nr 901 7051


PASTEL (F)

Kaj Åhrén, Majelden på isen Arjeplog, signed. , 43x61,


Kaj Åhrén, Majelden på isen Arjeplog, signerad. , 43x61


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday June 30 2014
at 18:38:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/6 17:44:02 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita kaj åhrén pastell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr