KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9557495
nr 955 7495
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), komposition, signerad. 1992, 73x80
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 april 2015
kl 20:20:35
19/4 14:03:10
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko