KONST / Litografier / Färglitogarfier 9122083
*
nr 912 2083
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Färglitogarfier , 2 st, Hans Arnold (1925-2010), 360-upplaga, ' prinsessan och drömlandets kung', 'i stora hemska skogen' bm: 58x44
Kondition: löst blad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 18:54:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 10:45:36
1
Vinnande bud
15/9 17:45:33
2
1.300 kr
15/9 17:47:11
2
1.600 kr
15/9 17:47:43
2
1.800 kr
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitogarfier hans arnold litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34
*
Hans Arnold
Kondition: löst blad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Hans Arnold
nr 912 2083
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Färglitogarfier , 2 st, Hans Arnold (1925-2010), 360-upplaga, ' prinsessan och drömlandets kung', 'i stora hemska skogen' bm: 58x44
Kondition: löst blad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 10:45:36 | 1 | Vinnande bud |
15/9 17:45:33 | 2 | 1.300 kr |
15/9 17:47:11 | 2 | 1.600 kr |
15/9 17:47:43 | 2 | 1.800 kr |
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitogarfier hans arnold litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:34