KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14953251
nr 1495 3251
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad 1/1, Elitloppet. Färglitografi och gouache. Blandteknik, bildmått: 41x57 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 10 oktober 2022
kl 20:37:50
100 kr
150 kr
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm