KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229132

nr 1622 9132

Helmut Mantel

(1925-1979), Sverige

Oljemålning, Segelbåtar. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 68x100 cm

Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.

Utrop:

2.400 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 27 maj 2024
kl 19:19:10

Helmut Mantel

Läs mer om Helmut Mantel