KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 14807508

nr 1480 7508

Louis Bastin

(1912-1979), Sverige

Etsningar, 3 st, Signerade, numrerad 310-upplaga, oramade lösa blad. Längd: ca 34-38 cm, höjd: 46-50 cm

Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.

Utrop:

500 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:35:25

Louis Bastin

Läs mer om Louis Bastin