Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9658456



*

nr 965 8456


Uno Vallman

(1913-2004), Sverige


Färglitografi, Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47


Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2015
kl 19:56:09


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/5 18:22:15 1      150 kr
31/5 10:29:32 2      150 kr
31/5 10:29:32 1      150 kr (Budbetjänt)
31/5 10:30:42 2      200 kr
1/6 19:42:53 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Uno Vallman

Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Uno Vallman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik landskap landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman vinterlandskap vintermotiv
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr