KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12044115
*
nr 1204 4115
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, 46x55 cm
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 18:03:57
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wickström
-
1008 Oljemålning
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Husförhör"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:25
-
8072 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:42
-
8447 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Vatten och ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:05
-
8410 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:08
-
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 05, li..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:28
-
8353 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:58
*
Åke Wickström
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
nr 1204 4115
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Oljemålning, Olja på duk, 46x55 cm
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wickström
-
1008 Oljemålning
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. "Husförhör"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:25 -
8072 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:42 -
8447 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Vatten och ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:05
-
8410 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:08 -
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 05, li..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 20:28 -
8353 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
11 november kl 19:58