KONST / Litografier / Färglitografi 11522668
nr 1152 2668
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Skogslandskap, signerad och numrerad 233/260, motivet: 40x56
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:20:25
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr