KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688047
nr 1468 8047
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 53x66, yttermått inklusive ram: 55x68 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:53:36
24/5 20:48:36
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren