KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411105
*
nr 1241 1105
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Olja på pannå, 22x26
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 20:01:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:59:43
1
600 kr
15/3 07:13:17
2
800 kr
16/3 15:12:54
3
800 kr
16/3 15:12:54
2
800 kr (Budbetjänt)
16/3 15:13:31
3
900 kr
18/3 11:13:30
4
1.100 kr
18/3 13:04:35
3
1.200 kr
18/3 14:27:48
5
Vinnande bud
18/3 19:56:01
6
1.500 kr
18/3 19:56:01
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Olle Nordberg
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1241 1105
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Olja på pannå, 22x26
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 18:59:43 | 1 | 600 kr |
| 15/3 07:13:17 | 2 | 800 kr |
| 16/3 15:12:54 | 3 | 800 kr |
| 16/3 15:12:54 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 16/3 15:13:31 | 3 | 900 kr |
| 18/3 11:13:30 | 4 | 1.100 kr |
| 18/3 13:04:35 | 3 | 1.200 kr |
| 18/3 14:27:48 | 5 | Vinnande bud |
| 18/3 19:56:01 | 6 | 1.500 kr |
| 18/3 19:56:01 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle nordberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



