KONST / Litografier / Litografi 15685374

nr 1568 5374

Eduard Wiiralt

(1898-1954), Estland

Litografi, (efter), tryckt signatur. Bildmått: 48x38 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm. Ej signerad

Kondition: slitage

Eduard Wiiralt, estnisk målare född 1898, död 1954.

Utrop:

500 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 19:26:03

Eduard Wiiralt

Läs mer om Eduard Wiiralt