Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 11943182



*

nr 1194 3182


Helmut Mantel

(1925-1979), Sverige


Oljemålning, Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 130x100


Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.

Följerätt

Ja

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 juli 2018
kl 19:56:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/7 14:06:34 1      3.200 kr
30/7 19:19:12 2      3.200 kr
30/7 19:19:12 1      3.200 kr (Budbetjänt)
30/7 19:19:31 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Helmut Mantel

Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.

Läs mer om Helmut Mantel
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: helmut mantel marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr