KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatintetsning 16592074
nr 1659 2074
Hans Richter
(1888-1976), Tyskland
Akvatintetsning, Signerad, numrerad 23/99, daterad 1974. Bildmått: 28x20,5, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Hans Richter, tysk bildkonstnär född 1888, död 1976.
måndag 18 november 2024
kl 19:48:32
18 nov
Hans Richter
nr 1659 2074
Hans Richter
(1888-1976), Tyskland
måndag 18 november 2024 |
18 nov