KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12354313
*
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 19:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 22:59:59
1
300 kr
16/2 23:59:55
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
Läs mer om Walter du Halde
nr 1235 4313
Walter du Halde
(f. 1919), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Walter du Halde (f. 1919). Mor och barn. Olja på duk, signerad. 60x50 cm
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 22:59:59 | 1 | 300 kr |
| 16/2 23:59:55 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Walter du Halde
Walter du Halde, svensk bildkonstnär född i Chile 1919.Läs mer om Walter du Halde
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn barnporträtt kvinna kvinnoporträtt kvinnor mor och barn olja på duk oljemålningar walter du halde
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



