KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15191024
nr 1519 1024
Johan Ericson
(1849-1925), Sverige
Oljemålning, Brygga västkusten. Signerad, daterad 1889. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 62x54 cm
Utrop:
30.000 kr
Såld:
25.000 kr
måndag 30 januari 2023
kl 20:35:27
30/1 20:30:27
- Klassiska
30 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Johan Ericson
Läs mer om Johan Ericson