ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9287468
*
nr 928 7468
Spegel
Rektangulär, höjd: 145
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 20:00:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 20:55:41
1
900 kr
1/12 17:52:56
2
900 kr
1/12 17:52:56
1
900 kr (Budbetjänt)
1/12 17:53:14
2
1.000 kr
1/12 17:53:59
1
Vinnande bud
1/12 19:02:23
3
1.500 kr
1/12 19:02:23
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 928 7468
Spegel
Rektangulär, höjd: 145
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 20:55:41 | 1 | 900 kr |
| 1/12 17:52:56 | 2 | 900 kr |
| 1/12 17:52:56 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 1/12 17:53:14 | 2 | 1.000 kr |
| 1/12 17:53:59 | 1 | Vinnande bud |
| 1/12 19:02:23 | 3 | 1.500 kr |
| 1/12 19:02:23 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



