KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367133

nr 1436 7133

Carl Erik Bodén

(1909-2003), Sverige

Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Figur. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 34x32, yttermått inklusive ram: 55x53 cm

Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 6 december 2021
kl 19:48:17

Carl Erik Bodén

Läs mer om Carl Erik Bodén