KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15086425
*
nr 1508 6425
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2022
kl 20:01:13
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald östergren kyrkointeriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
nr 1508 6425
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Kyrkointeriör. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2022 |
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald östergren kyrkointeriör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



