LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 5998334
*
nr 599 8334
FLOOR LAMP
ceramics, 1950s, Söholm, Denmark, fotens höjd 70,
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Withdrawn
Auction date:
Monday September 14 2009
at 17:53:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
8121 FLOOR LAMP
1950s. Height: 90 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:21
-
8071 FLOOR LAMPS
2 pcs, brass. Height: 120 ca,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:42
*
FLOOR LAMP
nr 599 8334
FLOOR LAMP
ceramics, 1950s, Söholm, Denmark, fotens höjd 70,
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday September 14 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
8121 FLOOR LAMP
1950s. Height: 90 cm,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:21 -
8071 FLOOR LAMPS
2 pcs, brass. Height: 120 ca,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:42



