KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264170

nr 1526 4170

Oscar Hullgren

(1869-1948), Sverige

Oljemålning, Oscar Hullgren (1869-1948), Kustband. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 41x52 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm

Oscar Hullgren, född 1869 i Målilla, Småland, död 1948, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 6 mars 2023
kl 19:15:13

Oscar Hullgren

Läs mer om Oscar Hullgren