KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929388

nr 1492 9388

Fanny Klingbom

(1861-1926), Sverige

Oljemålning, Grisslehamn från sjösidan med Gamla Posthuset och Ålandstelegrafen. Signerad Sundberg. Olja på duk. 41x65 cm

Fanny Klingbom, född Sundberg. Svensk bildkonstnär född 1861, död 1926.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 26 september 2022
kl 18:38:18

Fanny Klingbom

Läs mer om Fanny Klingbom