KONST / Litografier / Färglitografi 12757217
*
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 19:44:02
1
100 kr
16/9 18:16:20
2
200 kr
16/9 18:33:51
1
200 kr
16/9 18:33:52
2
200 kr (Budbetjänt)
16/9 18:36:09
1
250 kr
16/9 19:55:49
2
350 kr
16/9 19:59:34
1
350 kr
16/9 19:59:34
2
350 kr (Budbetjänt)
16/9 20:00:14
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Hillfon
nr 1275 7217
Maria Hillfon
(f. 1945), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 146/300, Magnolia. Motivet: 51x41 cm
Maria Hillfon, svensk målare, grafiker och textilkonstnär född 1945.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 19:44:02 | 1 | 100 kr |
| 16/9 18:16:20 | 2 | 200 kr |
| 16/9 18:33:51 | 1 | 200 kr |
| 16/9 18:33:52 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 18:36:09 | 1 | 250 kr |
| 16/9 19:55:49 | 2 | 350 kr |
| 16/9 19:59:34 | 1 | 350 kr |
| 16/9 19:59:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 16/9 20:00:14 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Hillfon
Maria Hillfon, svensk mÃ¥lare, grafiker och textilkonstnär född 1945.Läs mer om Maria Hillfon
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad magnolia maria hillfon svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



