KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314198
nr 1431 4198
Gustaf Fogelberg
(1901-1971), Sverige
Oljemålning, Stadsbild. Signerad. Olja på duk, 22x34 cm, yttermått inklusive ram: 33x44 cm
Gustaf Fogelberg, svensk målare och tecknare född i Jönköping 1901, död 1971 i Jönköping.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 november 2021
kl 19:17:10
12/11 10:59:22
Gustaf Fogelberg
Läs mer om Gustaf Fogelberg