Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7132458



*

nr 713 2458


Katarina Grette

(f. 1943), Sverige


Färglitografi , Katarina Grette (f. 1943), "Alfred", 55 x 45


Katarina Grette, född 1943, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 september 2011
kl 17:44:51



  • Konstnär/Designer

Katarina Grette

Katarina Grette, född 1943, svensk målare.

Läs mer om Katarina Grette
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik katarina grette litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr