Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 11733507



*

nr 1173 3507


Knut Norman

(1896-1977), Sverige


Oljemålning, Venedig. Olja på pannå, 32x40 cm


Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 april 2018
kl 20:55:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/4 16:33:22 1      150 kr
2/4 20:46:42 2      Vinnande bud
2/4 20:50:12 3      250 kr
2/4 20:50:12 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Knut Norman

Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,

Läs mer om Knut Norman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa italien italiensk knut norman olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydeuropa venedig
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr