KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10526227
*
nr 1052 6227
Oscar Cleve
(1906-1991), Sverige
Oljemålning, Oscar Cleve (1906-1991), Vaxad tempera, Signerad 1961-62, oramad, motivet: 77x85
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2016
kl 19:44:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/8 17:32:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar oscar cleve svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxad tempera
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Oscar Cleve
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
nr 1052 6227
Oscar Cleve
(1906-1991), Sverige
Oljemålning, Oscar Cleve (1906-1991), Vaxad tempera, Signerad 1961-62, oramad, motivet: 77x85
Oscar Cleve, svensk tecknare född 1906, död 1991.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/8 17:32:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar oscar cleve svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxad tempera
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



