KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17298078
nr 1729 8078
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 19:49:54
6/10 19:24:10
Pekkila Möllerswärd
Läs mer om Pekkila Möllerswärd