KONST / Litografier / Färglitografi 14807039
nr 1480 7039
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 155/360, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 54x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:08:34
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén