KONST / Litografier / Litografi 15075264
*
nr 1507 5264
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 29/30. Bildmått: 123x243 cm, yttermått inklusive ram: 147x270 cm
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2022
kl 20:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 20:49:34
1
Vinnande bud
5/12 20:49:59
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
nr 1507 5264
Carl Fredrik Reuterswärd
(1934-2016), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 29/30. Bildmått: 123x243 cm, yttermått inklusive ram: 147x270 cm
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk målare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 20:49:34 | 1 | Vinnande bud |
| 5/12 20:49:59 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Fredrik Reuterswärd
Carl Fredrik Reuterswärd, född 1934 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker med mera, död 2016.Läs mer om Carl Fredrik Reuterswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



