KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044197
nr 1604 4197
Gustaf Ambe
(1895-1972), Sverige
Oljemålning, Hamn i Göteborg. Signerad, otydlig datering. Olja på pannå, bildmått: 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 74x94 cm
Gustaf Enok Ambe, svensk konstnär och konstpedagog född 1895, död 1972.
Utrop:
500 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:02:07
Gustaf Ambe
Läs mer om Gustaf Ambe