KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177116
*
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:28:11
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
Läs mer om Nikolai Belij
nr 1417 7116
Nikolai Belij
(1896-1968), Finland
Fiskebod och eka, Signerad. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Konstnär/Designer
Nikolai Belij
Nikolai Belij, rysk-finländsk konstnär född 1896 i Cherson, nuvarande Ukraina, död i Helsingfors 1968 .Läs mer om Nikolai Belij
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland fiskebod och eka nikolai belij norden nordeuropa nordisk vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



