KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666079
*
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 19:18:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 08:53:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/5 08:53:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och mÃ¥lare född 1907, död 1972.Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30