Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14488179



*

nr 1448 8179


MIXED MEDIA

China, resande sällskap. Mixed media, Image dimensions: 29x40, outer dimensions including frame: 44x55,


Kina, resande sällskap. Blandteknik, bildmått: 29x40, yttermått inklusive ram: 44x55 cm. Ej signerad


Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday February 14 2022
at 19:03:36


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/2 17:20:45 1      600 kr
14/2 18:46:42 2      600 kr
14/2 18:46:42 1      600 kr (Robot)
14/2 18:47:09 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blandteknik ej signerad kina kinesisk kinesiskt resande sällskap vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr