KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 12826080
nr 1282 6080
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Blandteknik / collage, Musikanter, Signerad. Motivet: 21x15 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:58:52
19/10 19:44:03
100 kr
21/10 19:53:52
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd