ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8963031
*
nr 896 3031
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 157
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 maj 2014
kl 18:47:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 17:18:09
1
600 kr
25/5 19:38:44
2
1.200 kr
25/5 20:02:50
1
800 kr
25/5 20:03:37
1
1.100 kr
25/5 20:04:01
1
1.300 kr
25/5 20:15:28
2
1.800 kr
25/5 20:20:04
1
1.700 kr
25/5 20:20:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 896 3031
Spegel
Sent 1800-tal, höjd: 157
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/5 17:18:09 | 1 | 600 kr |
| 25/5 19:38:44 | 2 | 1.200 kr |
| 25/5 20:02:50 | 1 | 800 kr |
| 25/5 20:03:37 | 1 | 1.100 kr |
| 25/5 20:04:01 | 1 | 1.300 kr |
| 25/5 20:15:28 | 2 | 1.800 kr |
| 25/5 20:20:04 | 1 | 1.700 kr |
| 25/5 20:20:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



